ajax loader

Sanatorium Uzdrowiskowe „Gołąbek i Opatrzność” – to zespół obiektów malowniczo położonych w centrum rozległego parku uzdrowiskowego.

 

Willa „POD GOŁĄBKIEM” należy do najstarszych w Rymanowie Zdroju. Wybudowana została w 1882r., posiadała salę balową i restaurację. Jako jedna z nielicznych przetrwała do dnia dzisiejszego. W 1940 roku rodzina Potockich pozostała w Rymanowie Zdroju i zamieszkała w tej willi.

Willa „OPATRZNOŚĆ” – jeden z najstarszych, zachowanych obiektów Rymanowa Zdroju, wybudowany w 1881r. W 1934r. willa „Opatrzność” była siedzibą Administratora Apostolskiego Łemkowszczyzny, która obejmowała 118 parafii Kościoła Grekokatolickiego. Urzędowali tu mianowani przez papieża Priusa XI administratorzy: ks. Bazyli Maściuch, ks. Prałat Jan Polański i ks. dr Jakub Medwecki do 30 kwietnia 1938r., kiedy to siedzibę AAŁ przeniesiono do Sanoka.

Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Gołąbek – Opatrzność” oferuje 21 dniowe pobyty lecznicze w ramach podpisanej z NFZ umową zakresie uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci w wieku 3 do 6 lat pod opieką opiekuna. Pobyt odbywa się za pełną odpłatnością dla opiekuna, zaś dla dziecka w całości jest refundowany przez NFZ. W pokojach 1,2,3 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV-sat, bezprzewodowym dostępem do Internetu (HOT SPOT) jednorazowo może przebywać 71 osób.

Pacjenci mają zapewnioną całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską. Baza zabiegowa znajduje się w Uzdrowiskowym Zakładzie Przyrodoleczniczym usytuowanym w Szpitalu Uzdrowiskowym „Eskulap” – odległym około 150m.