ajax loader

 

Willa „POD GOŁĄBKIEM” należy do najstarszych w Rymanowie Zdroju. Wybudowana została w 1882r., posiadała salę balową i restaurację. Jako jedna z nielicznych przetrwała do dnia dzisiejszego. W 1940 roku rodzina Potockich pozostała w Rymanowie Zdroju i zamieszkała w tej willi.

Willa „OPATRZNOŚĆ” – jeden z najstarszych, zachowanych obiektów Rymanowa Zdroju, wybudowany w 1881r. W 1934r. willa „Opatrzność” była siedzibą Administratora Apostolskiego Łemkowszczyzny, która obejmowała 118 parafii Kościoła Grekokatolickiego. Urzędowali tu mianowani przez papieża Priusa XI administratorzy: ks. Bazyli Maściuch, ks. Prałat Jan Polański i ks. dr Jakub Medwecki do 30 kwietnia 1938r., kiedy to siedzibę AAŁ przeniesiono do Sanoka.

Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Gołąbek – Opatrzność” oferuje 21 dniowe pobyty lecznicze w ramach podpisanej z NFZ umową zakresie uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci w wieku 3 do 6 lat pod opieką opiekuna. Pobyt odbywa się za pełną odpłatnością dla opiekuna, natomiast dla dziecka w całości jest refundowany przez NFZ. W pokojach 1,2,3 – osobowych  z pełnym węzłem sanitarnym oraz  bezprzewodowym dostępem do Internetu (HOT SPOT) jednorazowo może przebywać  56 osób.

W latach 2018-2019 dzięki środkom pozyskanym z Funduszy Europejskich dokonano gruntownej modernizacji obiektów, co znacznie podniosło komfort pobytu dla najmłodszych kuracjuszy i ich opiekunów.

Obiekt dysponuje 71 miejscami w pokojach 1,2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV i  bezprzewodowym dostępem do Internetu.

Dla najmłodszych kuracjuszy dostępny plac zabaw oraz świetlica zlokalizowana w budynku „Opatrzność”.

Pacjenci mają zapewnioną całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską. Baza zabiegowa znajduje się w nowoczesnym, odremontowanym Uzdrowiskowym Zakładzie Przyrodoleczniczym usytuowanym w Szpitalu Uzdrowiskowym „Eskulap” – odległym o ok. 150 m. 

 

W sanatorium „Gołąbek – Opatrzność” dostępne są również pokoje o podwyższonym standardzie  dla klientów komercyjnych (rezerwacje: https://www.booking.com/hotel/pl/golabek-opatrznosc.pl.html)

 

 

 

Kontakt:

Sanatorium Uzdrowiskowe „Gołąbek-Opatrzność”

ul. Zdrojowa 53

38-481 Rymanów-Zdrój

tel. 134357461