O nas

Historia butelkowania wód mineralnych w Rymanowie Zdroju sięga roku 1881,
kiedy to założyciele Uzdrowiska Hr. Stanisław i Anna Potoccy wyprodukowali 700 flaszek wody w prowizorycznym drewnianym budynku.

Wodę butelkowano do I wojny światowej w ilości około 10 tyś. sztuk rocznie. Za okres międzywojenny brak jest danych odnośnie produkcji,a syn ówczesnego Właściciela hr. Ignacy Potocki – Gł. Geolog Ministerstwa Zdrowia twierdził, że raczej jej nie było.Po II wojnie światowej wznowiono butelkowanie wód mineralnych w roku 1948. Początkowo butelkowano wody Tytus, Klaudia i Celestyna w szklanych butelkach 0,75 l, i w roku 1949 produkcja wynosiła 38 tyś. sztuk.

Wzrost produkcji do 0,5 mln litrów osiągnięto w latach sześćdziesiątych, kiedy zakupiono nowe maszyny. Skok produkcyjny zaznaczył się w roku 1981 po przeniesieniu rozlewni do miejscowości Deszno i zainstalowaniu nowej czechosłowackiej linii produkcyjnej typu Namma. Na początku lat 90-tych produkowano prawie 10 mln litrów wody mineralnej Celestynka w opakowaniach szklanych 0,33 l. W roku 1995 rozpoczęto produkcję wody w opakowaniach PET na używanej linii produkcji niemieckiej, a w roku 1997 wprowadzono produkcję napojów smakowych.

Do naszej oferty zaliczyć można:

  • Woda stołowa – Celestynka (gazowana i niegazowana)
  • Woda źródlana - Rymanów Zdrój (gazowana i niegazowana)
  • Niegazowana woda źródlana odpowiednia dla przygotowania żywności dla niemowląt - Rymanów Zdrój
  • Napoje gazowane i niegazowane o różnorodnych smakach


Skarbem Rymanowa Zdroju są naturalne źródła wód leczniczych
TYTUS, KLAUDIA i CELESTYNA, odkryte w 1876 roku.

Latem wody lecznicze oferowane są kuracjuszom i turystom w stylowej pijalni wód mineralnych,
natomiast zimą można korzystać ze zdrojów czerpanych w szpitalach uzdrowiskowych ESKULAP i ZIMOWIT.Kosmetyki CELESTIN na bazie wód mineralnych z Rymanowa Zdroju

Proponujemy wszystkie kosmetyki z linii „Celestin” na bazie wód mineralnych z Rymanowa Zdroju oraz z dodatkiem mixu wyciągów ziołowych (z ziół polskich). Do produkcji naszych kosmetyków i całej proponowanej Państwu linii kosmetycznej „Celestin” używamy tzw: „zielonych surowców” poza tym wybrane surowce z kontrolowanych upraw Eco, kosmetyków nie konserwujemy Parabenami, nie używamy olejów mineralnych, które są pochodnymi ropy naftowej a tylko wysokiej jakości olejków roślinnych (makadamia, jojoba, avocado, słodkie migdały, Shea, oliwa z oliwek, olej winogronowy) Do kosmetyków dodajemy olejek arganowy – posiada on właściwości antyseptyczne i lecznicze. Pozyskiwany jest z Maroka, jedynego na świecie kraju w którym owocują drzewa arganowe.