CENNIK

CENNIK

Inwestycje w Uzdrowisku Rymanów

Z przyjemnością informujemy, że w Uzdrowisku Rymanów udostępniamy dla pacjentów wymagających rehabilitacji ruchowej nowoczesną salę kinezyterapii.

„Realizując nasze cele jakościowe do których należy m.in. podnoszenie jakości i efektywności zabiegów rehabilitacyjnych, oddajemy do użytkowania w sanatorium Zimowit nową salę kinezyterapii. Dzięki środkom własnym oraz dofinansowaniu z Funduszu Medycznego zrewitalizowaliśmy gruntownie dotychczasową salę fizjoterapeutyczną i wyposażyliśmy ją w nowoczesne urządzenia robotyczne do rehabilitacji skierowanej na poprawę siły mięśniowej i zakresu ruchu pacjentów ortopedycznych i pediatrycznych” – Małgorzata Szeliga i Wojciech Trzaska Zarząd Uzdrowisko Rymanów S.A.

Przykładowe wyposażenie sali kinezyterapii:

*Zestaw do oceny i treningu izokinetycznego

Urządzenie wykorzystywane do diagnostyki i rehabilitacji z możliwością przeprowadzenia testu izometrycznego i izokinetycznego oraz wygenerowania raportu indywidualnie do pacjenta. Są to badania siły pod kątem skurczu koncentrycznego oraz siły pod kątem maksymalnej sprawności dynamicznej (siły mięśniowej). Raporty zawierają informacje niezbędne do wyboru terapii i śledzenia jej efektywności. Urządzenie oferuje możliwość wykonania 22 wzorców izolowanego ruchu stawów przy zastosowaniu czterech trybów pracy (izokinetycznego, izometrycznego, izotonicznego i trybu biernego), aby spełnić potrzeby współczesnej fizjoterapii w zakresie pomiarów i

*Bieżnia antygrawitacyjna

Bieżnia antygrawitacyjna to zaawansowane urządzenie, które zapewnia trening oraz terapię w warunkach częściowego lub całkowitego odciążenia. Jest ona przeznaczona dla osób, które wracają do zdrowia po kontuzji, zabiegu chirurgicznym lub chcą poprawić swoją sylwetkę. Urządzenie pozwala przeprowadzić trening chodu przy zredukowanej masie ciała nawet o 100%, który umożliwia bezbolesną terapię w środowisku Zero Gravity. Unikalna technologia zapewnia bezpieczną i precyzyjną terapię nawet we wczesnych fazach rehabilitacji, co pozwala na stopniowy powrót do pełnej sprawności w naturalnych warunkach

*Szyna do ćwiczeń biernych kończyny dolnej i górnej

Urządzenia pracujące w oparciu o ruch ciągły bierny (CPM) wykorzystywane podczas pierwszej fazy rehabilitacji mającej miejsce po zabiegach lub urazach stawów kończyn dolnych i górnych. Urządzenie CPM wykonuje powtarzalny ruch stawu w sposób ciągły, w ramach kontrolowanego zakresu ruchu. Codzienna terapia zwiększa ograniczoną początkowo ruchomość stawu. Terapia gwarantuje bezpieczne ćwiczenia redukując ból pourazowy i minimalizując powstanie stanu zapalnego.

Pozyskane nowoczesne urządzenia terapeutyczne pozwalają na szybszą poprawę wydolności organizmu, spadek masy ciała oraz zwiększenie wytrzymałości i siły mięśni oraz przywrócenie sprawności ruchowej.

Zapraszamy na rehabilitację do Rymanowa Zdroju!

Poprzednie
Następne
Skip to content