INFOLINIA:  

tel

  +48 13 43 574 28

O firmie

Historia butelkowania wód mineralnych w Rymanowie Zdroju sięga roku 1881, kiedy to założyciele Uzdrowiska Hr. Stanisław i Anna Potoccy wyprodukowali 700 flaszek wody w prowizorycznym drewnianym budynku.

Wodę butelkowano do I wojny światowej w ilości około 10 tyś. sztuk rocznie. Za okres międzywojenny brak jest danych odnośnie produkcji , a syn ówczesnego Właściciela hr. Ignacy Potocki – Gł. Geolog Ministerstwa Zdrowia twierdził, że raczej jej nie było. Po II wojnie światowej wznowiono butelkowanie wód mineralnych w roku 1948. Początkowo butelkowano wody Tytus, Klaudia i Celestyna w szklanych butelkach 0,75 l, i w roku 1949 produkcja wynosiła 38 tyś. sztuk. Wzrost produkcji do 0,5 mln litrów osiągnięto w latach sześćdziesiątych, kiedy zakupiono nowe maszyny . Skok produkcyjny zaznaczył się w roku 1981 po przeniesieniu rozlewni do miejscowości Deszno i zainstalowaniu nowej czechosłowackiej linii produkcyjnej typu Namma. Na początku lat 90-tych produkowano prawie 10 mln litrów wody mineralnej Celestynka w opakowaniach szklanych 0,33 l. W roku 1995 rozpoczęto produkcję wody w opakowaniach PET na używanej linii produkcji niemieckiej, a w roku 1997 wprowadzono produkcję napojów smakowych.


Do naszej oferty zaliczyć można:

  • Woda stołowa – Celestynka (gazowana i niegazowana)
  • Woda źródlana - Rymanów Zdrój (gazowana i niegazowana)
  • Niegazowana woda źródlana odpowiednia dla przygotowania żywności dla niemowląt - Rymanów Zdrój
  • Napoje gazowane i niegazowane o różnorodnych smakachWoda źródlana, Woda dla karmiących matek, Woda dla firm, Napoje gazowane, najlepsza woda mineralna, woda mineralna