INFOLINIA:  

tel

  +48 13 43 574 28

Z myśla o Tobie i Twoim dziecku!

cel 12

Rymanów Zdrój – niegazowana woda źródlana odpowiednia dla przygotowania żywności dla niemowląt.

Już od pierwszych dni życia człowieka woda stanowi podstawowy składnik pokarmowy. W żywieniu niemowląt nie karmionych piersią, dobra jakościowo woda powinna stanowić bazę do przygotowywania mleka modyfikowanego początkowego i mleka następnego Po ukończeniu pół roku dieta dziecka powinna ulec rozszerzeniu – poza pokarmem naturalnym dziecko otrzymuje soki, zupy, papki, do przygotowania których potrzebna jest dobra jakościowo woda. W żywieniu niemowląt zalecana jest dobra jakościowo woda pitna lub naturalne wody mineralne i źródlane o niskim stopniu mineralizacji oraz niskosodowe.

Woda stosowana w żywieniu niemowląt i dzieci musi mieć odpowiednią jakość, czyli stały skład oraz charakteryzować się wysoką czystością mikrobiologiczną. Dodatkowo w zaleceniach żywieniowych dla kobiet w ciąży i karmiących piersią zwraca się uwagę na wartość odżywczą diety oraz na ilość i jakość spożywanych płynów. Odpowiednia ilość płynów to ok 2 litry dziennie. Pragnienie najlepiej gasić wodą mineralną lub źródlaną niskosodową..

Wspomniane zalecenia dla sporządzania posiłków dla niemowląt, jak i mam spełnia bez wątpienia niskosodowa, niegazowana woda źródlana Rymanów Zdrój.

 Woda źródlana, Woda dla karmiących matek, Woda dla firm, Napoje gazowane, najlepsza woda mineralna, woda mineralna